Pisz lepiej za mniej.

Ochrona środowiska to główne wyzwanie, które od dawna przyświeca naszym działaniom i myśleniu. Pilot stale wprowadza innowacje, jednocześnie angażując się w sposób zrównoważony, aby ograniczyć wpływ na planetę. Przekształcenie długopisów tak, aby były jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska, to prawdziwy wyczyn technologiczny i ludzki.

Dlatego wszystkie działania motywują nas do „Działania lepiej, zużywając mniej” oraz do pisania wraz z Tobą nowego jutra.

To więcej niż filozofia, to nowe spojrzenie na świat.  Zasada „Działania lepiej, zużywając mniej” reprezentuje nasze podejście mające na celu zmniejszenie wpływu naszej produkcji na środowisko przy jednoczesnym zachowaniu naszych wysokich standardów jakości i innowacyjności.

Jest to ciągłe doskonalenie, które zostało nagrodzone uzyskaniem bardzo selektywnego certyfikatu EMAS oraz normy ISO 14001 . Dumni z tych kamieni milowych, kontynuujemy nasze wysiłki poprzez plan działania oparty na 4 podstawowych filarach: nasze zasady 4R

RECYKLING

Kładziemy duży nacisk i priorytet na wykorzystane plastiku pochodzącego z recyklingu.

WKŁAD

Wymień wkład, a nie długopis.

ZMNIEJSZYĆ

Mniej plastiku w naszych opakowaniach.

ODZYSKAĆ

Zmniejszamy zanieczyszczenia poprzez zbieranie plastikowych odpadów oceanicznych.
Proszę odkryć

Nasze działania w filmie

4R

4R : nasze filary

RECYKLING

Ograniczenie użycia plastiku do ścisłego minimum.

Wydobycie surowców potrzebnych do produkcji plastiku stanowi 77,8% śladu węglowego długopisu. Dlatego od 2006 roku do produkcji naszych artykułów piśmienniczych postanowiliśmy użyć plastiku pochodzącego z recyklingu.
Ta optymalizacja narzędzia produkcyjnego pozwala nam zmniejszyć emisję CO2 danych artykułów piśmiennych o od 19% do 57%.

WKŁAD

Wymień wkład, a nie długopis.

Ponad 60% naszych produktów nadaje się do ponownego użycia dzięki wymiennym wkładom.

Dzięki temu nasi klienci mogą zobaczyć i dojść do refleksji, że wymienne wkłady mają znaczący wpływ na naszą planetę.
Kilkukrotne użycie tego samego produktu zamiast jego wyrzucania to gest prosty, ekonomiczny i ekologiczny.

W ten sposób uzupełniając np. 3 krotnie wkład w B2P, można  zmniejszyć emisję CO2 o 37 do 71% w porównaniu do jednorazowego użycia 4 długopisów pisaków.*

ZMNIEJSZAĆ

Wszyscy dążymy do używania mniejszej ilości plastiku, dlatego w swoich działaniach skupiamy się na tym.

Obecne praktyki marketingowe nakładają na nas obowiązek sprzedaży naszych długopisów wraz z opakowaniem. Od 2010 roku zmniejszyliśmy ilość pierwotnego plastiku o ponad 80%, stosując plastik z recyklingu i tekturę z certyfikatem FSC . W 2020 roku postanowimy pójść jeszcze dalej!

Nasza oferta BEGREEN jest dostępna w opakowaniach kartonowych w 100% nadających się do recyklingu. Cała nasza oferta dla handlu elektronicznego jest oferowana w papierowych opakowaniach typu flowpack, które w 100% nadają się do recyklingu . Wszystkie formaty naszych opakowań logistycznych są dostosowane do minimalizacji pustej przestrzeni i posiadają certyfikat FSC.

Odzyskuj

Mniej plastiku w naszych oceanach, aby zmniejszyć zanieczyszczenie.

Co roku do naszych oceanów trafia od 8 do 12 milionów ton tworzyw sztucznych, a 70% takich odpadów faktycznie opada na dno morskie, skąd prawdopodobnie nie będziemy w stanie ich oczyścić. Kluczem jest zbieranie plastiku, zanim trafi on do oceanów!

W 2021 roku PILOT podejmuje wiodący krok w walce z ogólnoświatowym zanieczyszczeniem, dodając element odzyskanego plastiku oceanicznego do przetworzonego materiału PET wykorzystywanego do produkcji kultowej gamy B2P (Gel i Ecoball ).

Materiał ten jest odzyskiwany z oceanów, plaż, rzek, jezior i brzegów przez naszego partnera TerraCycle, światowego lidera w zbiórce i ponownym wykorzystaniu nienadających się do recyklingu odpadów po konsumenckich.

CZY WIEDZIAŁEŚ, że?

Ulepszanie i zwiększanie odpowiedzialności od dawna leży w centrum naszych działań i badań.

W 2006 roku wprowadziliśmy na rynek naszą gamę produktów BEGREEN , ekologicznych produktów, które w 85% nadają się do ponownego napełniania i są wykonane w co najmniej 70% z plastiku pochodzącego z recyklingu . Dzięki temu pionierskiemu podejściu firma PILOT stała się pierwszym producentem na świecie oferującym bardziej przyjazne dla środowiska przybory do pisania.

Ta determinacja, aby być ekologicznymi, zaszczepia we wszystkich naszych zespołach zapał i entuzjazm. Od projektu po sprzedaż, całą naszą energię wkładamy w minimalizowanie naszego wpływu na środowisko.

W duchu naszej chęci zachowania przejrzystości, nasze cele i wyniki w zakresie ochrony środowiska mogą być swobodnie konsultowane .

*% materiału pochodzącego z recyklingu, z wyłączeniem materiałów eksploatacyjnych.

oferta Begreen

Nasza oferta Begreen w filmie

KONTROLUJ, MIERZ, ZAANGAŻUJ.

W PILOT robimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapobiegać ryzyku przemysłowemu oraz  ograniczać wszelkie formy zanieczyszczeń związanych z naszą działalnością. Stale podejmujemy badania, aby mieć pewność, że nasze fabryki zużywają jak najmniej zasobów: wody, gazu czy energii elektrycznej.

Wszystkie produkty dystrybuowane w Europie pochodzą z fabryk PILOT. Dzięki temu możemy kontrolować każdy etap wytwarzania produktów, biorąc pod uwagę ich wpływ na środowisko.

Nasza wizja środowiskowa ma sens tylko wtedy, gdy wszyscy ją podzielają. Z dumą możemy powiedzieć, że 100% naszych pracowników jest zaangażowanych w nasze podejście do ochrony środowiska.

Dbamy także o to, aby nasi partnerzy zewnętrzni podzielali nasze wartości i przekonania. Nasi dystrybutorzy i konsumenci są zawsze informowani o naszych celach i wynikach w zakresie ochrony środowiska poprzez deklarację środowiskową .

BO DOBRY POMYSŁ
MOŻE WSZYSTKO ZMIENIĆ.

Tymi czarodziejami są nasi inżynierowie oraz działy badawczo-rozwojowe. Stale wprowadzają innowacje, aby zmniejszyć wykorzystanie surowców pierwotnych.

Od 2020 roku nasze 2 bestsellery, FriXion i G-2 , są produkowane w co najmniej 50% z plastiku pochodzącego z recyklingu, co stanowi kolejny dowód naszej chęci skutecznego działania.

Recykling plastikowych butelek po wodzie w celu przekształcenia ich w długopisy to kolejny wyczyn technologiczny i taka jest historia naszej oferty B2P od 2006 roku.

W 2021 roku po raz pierwszy na świecie ta sama oferta B2P składała się nie tylko z plastiku pochodzącego z recyklingu z butelek, ale także z odpadów plastikowych zebranych z plaż .

To innowacyjna inicjatywa, dzięki której mogliśmy na naszym szczeblu włączyć się w walkę z zanieczyszczeniem oceanów.

JESZCZE JEDEN KROK W KIERUNKU DOSKONAŁOŚCI ŚRODOWISKOWEJ.

Od października 2021 r. wszystkie długopisy produkowane w fabryce Pilot European z siedzibą we Francji (74) mają kompensację emisji CO2. Oznacza to, że Pilot kompensuje emisję CO2, wspierając certyfikowany projekt kompensacji emisji dwutlenku węgla, czyniąc w ten sposób swoje produkty i usługi neutralnymi dla klimatu.

Dlatego też PILOT zdecydował się wesprzeć i sfinansować „Clean Oceans Plastic Bank Worldwide ” w ramach partnerstwa z Climate Partner. Co roku do naszych oceanów trafia od 8 do 12 milionów ton tworzyw sztucznych, a 70% takich odpadów opada na dno morskie –  skąd prawdopodobnie nie będziemy w stanie ich oczyścić. Kluczem jest zbieranie plastiku, zanim trafi on do oceanów! I taka właśnie jest misja „Projektu plastikowego banku.”; aby zapobiec przedostawaniu się odpadów z tworzyw sztucznych do oceanów.

F.A.Q.

  • Co Jest EMAS?

    The EU Eco-Management and Audit Scheme (EMAS) to instrument zarządzania premium, opracowany przez Komisję Europejską dla firm i innych organizacji w celu  oceniania, raportowania oraz ulepszania swoich działalności wobec środowiska.

    EMAS jest otwarty dla każdego rodzaju organizacji pragnącej poprawić swoje wyniki w zakresie ochrony środowiska. Obejmuje wszystkie sektory gospodarki i usług i ma zastosowanie na całym świecie . Więcej informacji na temat: https://ec.europa.eu/

  • Co to ISO 14001?

    Norma dotycząca zarządzania środowiskowego w przedsiębiorstwach . Obejmuje to pomiar wpływu firmy na środowisko, ustalanie celów doskonalenia i mierzenie ich sukcesu. 

    Certyfikat ten, odnawialny co dwa lata, wymaga ciągłego doskonalenia wpływu firmy na środowisko. Norma ta nie dotyczy produktów, ale w szczególności procesu produkcyjnego.