• 1. Jak działają produkty FriXion ?

  Wymazywalne produkty  FriXion dzięki wyjątkowej technologii tuszu Metamo — termoczułego firmy PILOT, pozwalają skorygować błędy.  Jeśli chcesz dokonać poprawek w swoich notatkach, po prostu odwróć długopis FriXion i potrzyj końcówką gumki tak, jakbyś używał zwyczajnej gumki do ołówka. W trakcie pocierania tusz nagrzewa się do ponad +60°C i staje się niewidoczny. Co ciekawe, tusz pojawia się ponownie w temperaturach poniżej -10 °C.

 • 2.! Pomocy! Używam FriXiona, do zapisywania notatek i teraz nie ma po nich śladu, zniknęły. Co powinienem zrobić?

  Pozostawianie takich przedmiotów, jak notesy, prace domowe czy papier w pobliżu grzejników, w samochodzie w upalny dzień, a nawet poddawanie stron wielokrotnemu kserowaniu, może podgrzać papier na tyle, że tusz FriXion stanie się niewidoczny. Jeśli okaże się, że Twoja strona jest pusta, po prostu włóż ją na krótki czas do zamrażarki. Nasz termoczuły atrament pojawia się ponownie w temperaturze około -10°C, więc Twoja praca powinna pojawić się ponownie.

 • 3. Pomocy! Zostawiłem długopisy FriXion na zewnątrz w upale i teraz już nie działają!

  Podobnie jak atrament znika, gdy strony są pozostawione na gorąco, tak samo znika atrament znajdujący się w piórach FriXion. Jeśli wydaje się, że pióro nie pisze, spróbuj zapamiętać, czy pióro nie zostało nadmiernie wystawione na działanie ciepła. Jeśli tak, spróbuj umieścić wkład w zamrażarce, aż dostatecznie się schłodzi. Po wyjęciu wkładu z zamrażarki i pozostawieniu go do osiągnięcia temperatury pokojowej, powinien znowu pisać jak nowy.

 • 4. Gdzie mogę znaleźć sprzedawcę Pilot?

  Nasze produkty sprzedawane są przez wszystkie czołowe supermarkety i hipermarkety oraz większość agencji informacyjnych i dostawców biurowych. Jeżeli jednak mają Państwo trudności ze znalezieniem któregoś z naszych produktów, prosimy o kontakt . Jeśli to możliwe, podamy nazwę najbliższego sprzedawcy.

  Stosując scentralizowany proces zamówień, realizujemy częste dostawy do naszych sprzedawców za pośrednictwem magazynu centralnego.

 • 5. Czy korzystanie z produktu Pilot w samolocie wiąże się z ryzykiem?

  Tylko produkty z płynnymi atramentami z naszej oferty V-System sprawdzą się podczas lotu. Można je łatwo rozpoznać po nazwie rozpoczynającej się na literę V: V5, V-Ball, V-Pen itp .

  Jeśli zabierasz ze sobą na lot produkt V-System, zdejmij klips długopisu kierując go do góry. Pozwala to uniknąć potencjalnych wycieków spowodowanych ciśnieniem w kabinie podczas lotu.

  Tylko modele z płynnym atramentem V5/7 RT i V-Ball 5/7 RT mają gwarancję całkowitej szczelności w samolotach.

 • 6. Czy produkty Pilot są bezpieczne dla dzieci?

  Wszystkie tusze i atramenty stosowane w naszych produktach zostały zaprojektowane z myślą o maksymalnym bezpieczeństwie, szczególnie w odniesieniu do dzieci. Na przykład nasze markery nie zawierają toksycznych rozpuszczalników, takich jak ksylen czy toluen.

  Ponadto nasze skuwki niezwijane spełniają normę ISO 11540. Wyposażone są w system wentylacji umożliwiający oddychanie w przypadku połknięcia.

 • 7. Jak aktywować tusz w markerach?

  Przed pierwszym użyciem naszych markerów typu Gold lub Silver zalecamy zapoznanie się z poniższą instrukcją:

  • Faza 1: Delikatnie wstrząśnij markerem z założoną nakrętką.
  • Faza 2: Po zdjęciu zatyczki delikatnie dociśnij końcówkę do papieru tak, aby została wepchnięta w korpus produktu. Zawór jest aktywowany i uwalnia tusz.
  • Faza 3: Marker jest gotowy do użycia.

  Aby zachować wszystkie właściwości techniczne naszych markerów, zalecamy, aby po użyciu dokładnie założyć zatyczkę i przechowywać je w pozycji poziomej.

 • 8. Jak usunąć atrament z odzieży?

  Po pierwsze, należy unikać prania zabrudzonej odzieży przed usunięciem plamy, gdyż grozi to trwałym utrwaleniem atramentu.

  Istnieje kilka wskazówek dotyczących usuwania atramentu z odzieży:

  • Spryskaj plamę lakierem do włosów, usuń nadmiar sprayu czystą szmatką lub chłonnym chusteczkami nawilżonymi, a następnie umyj.  normalnie.
  • Zanurz ubranie w gorącym mleku na kilka godzin, wypłucz dużą ilością wody, a następnie wypierz.
  • Połóż zabrudzone ubranie na czystej białej szmatce i przetrzyj plamę inną białą szmatką nasączoną octem lub 90% alkoholem. Następnie wypierz.
 • 9. Gdzie mogę kupić wymienne wkłady, tusze, atramenty?

  Naszym celem jest oferowanie szerokiej gamy przyborów do pisania.

  Dbamy także o to, aby Twoja przyjemność pisania za pomocą produktów Pilot nie kończyła się z chwilą, kiedy skończy się tusz np.: w długopisie. Dlatego oferujemy produkty wielokrotnego użytku z wymiennymi wkładami. Oprócz tego, że jest ekonomiczne, to takie uzupełnianie długopisów jest również przyjazne dla środowiska.

  Dlatego oferujemy nasz asortyment szczególnie do miejsc w których na co dzień korzysta się z artykułów piśmienniczych:  w specjalistycznych agencjach informacyjnych, a nawet domach towarowych.

 • 10. Czy stalówki piór można zakupić osobno?

  Nie prowadzimy sprzedaży wymiennych końcówek ani stalówek do piór.

 • 11. Jak wymienić wkład w piórze FriXion ?

  Żeby zmienić wkład w długopis FriXion Ball, należy przekręcić go w środku, aby otworzył się długopis. Następnie wyjąć stary pusty wkład i włożyć nowy.

  Więcej informacji na temat wymiany wkładów znajdziesz w krótkim filmie instruktażowym (0:23 sekundy) na YouTube : zobacz więcej >

 • 12. Czy pióra/atramenty Pilot są wegańskie? Testowane na zwierzętach?

  Testy na zwierzętach przeprowadza się tylko wtedy, gdy jest to wymagane prawnie. Innymi słowy, gdy nie ma innych alternatywnych metod zatwierdzonych przez prawo i rządy.

  Zgodnie z polityką firmy nie wykluczamy żadnych składników pochodzenia zwierzęcego, chyba że jest to zabronione przez prawo. Dlatego nasze produkty mogą w procesie produkcyjnym zawierać składniki pochodzenia zwierzęcego.

  Zawartość naszego atramentu jest poufna, ponieważ chroni naszą firmę przed ewentualnymi próbami podróbek.

 • 13. Czym pióro Pluminix różni się od wersji Plumix mini?

  Obecnie na rynku europejskim sprzedajemy wyłącznie Plumix i Pluminix z międzynarodowymi wkładami.

  Jednakże na innych rynkach sprzedawane są Plumix i Pluminix z wkładami Pilot. Istnieje zatem możliwość, że Twoje pióro wieczne pochodzi z innych krajów w drodze handlu elektronicznego lub importu równoległego.

  W takim przypadku kształt produktów jest różny.

 • 14. Gdzie znaleźć kartę produktu?

  Z naszego działu BHP z reguły nie wysyłamy kart produktu z następujących powodów:

  • Nasze przybory do pisania nie powinny mieć karty, ponieważ są wyrobami, a nie substancjami.
  • Wszyscy producenci przyborów do pisania są co do tego zgodni, dlatego nie powinni udostępniać kart charakterystyki swoich produktów.
 • 15. Fine Writing: Jak aktywować dożywotnią gwarancję na pióro Namiki ?

  W celu aktywacji dożywotniej gwarancji NAMIKI prosimy o przesłanie dowodu zakupu bądź karty gwarancyjnej pocztą lub e-mailem na adres pilotfinewriting@piloteurope.com

 • 16. Fine Writing: Czy atramenty Iroshizuku są wodoodporne?

  Iroshizuku dedykowane są do naszych piór wiecznych. Są odporne na wodę i światło w normalnych warunkach pisania. Dla jeszcze większej wytrzymałości i trwałości polecamy nasze atramenty IC-50/100 i butelki z atramentem INK-M60.

  Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytanie, skontaktuj się z nami