Nasza misja

Od ponad 100 lat PILOT dostarcza najwyższej jakości artykuły piśmiennicze oraz innowacyjne rozwiązania, które pozwalają maksymalnie wykorzystać zalety pisma ręcznego i osiągnąć to, co najważniejsze.

Dziś ekrany i smartfony są integralną częścią naszego codziennego życia. Jednak to pisanie odręczne wpływa korzystnie na prace naszego mózgu. Dlatego bardziej niż kiedykolwiek misją Pilota jest „Wspieraj pisanie odręczne, zapraszając wszystkich do pisania swojego świata.”

Niezależnie od tego, czy jesteś w szkole, w biurze, czy w domu:

to produkty marki Pilot będą w Twoim życiu, tak abyś mógł pisać swój świat.

Wartości marki

Jakość

Dzisiaj PILOT jest jednym z niewielu producentów na świecie, który jest w stanie zrealizować wszystkie niezbędne etapy rozwoju artykułów piśmienniczych. PILOT gwarantuje wysoką jakość swoich produktów. Zgodnie ze swoim japońskim pochodzeniem, każda fabryka podlega rygorystycznym procesom produkcyjnym i kontrolom. Każdy produkt jest systematycznie testowany na każdym etapie produkcji.

Innowacyjność

Dzięki bardzo wysokiemu poziomowi innowacyjności w połączeniu z dużą determinacją przemysłu, PILOT wprowadzał na rynek kolejne technologie, które całkowicie zmieniły oblicze rynku piśmienniczego.

Zrównoważony rozwój

W PILOT stale wprowadzamy innowacje, aby nasze produkty były coraz bardziej przyjazne dla środowiska. Wszystkie nasze inicjatywy skupiają się na idei: Działać lepiej, zużywając mniej, a celem jest zmniejszenie wpływu naszej produkcji na środowisko, przy jednoczesnym zachowaniu naszych standardów jakości i innowacyjności.

Firma Pilot

Dzięki swojemu doświadczeniu marka znalazła się w czołówce technologii przyrządów do pisania na całym świecie. Dziś artykuły piśmiennicze marki PILOT są dostępne na całym świecie.
Marka jest pionierem i liderem na rynku piśmienniczym. Jest numerem 1 na świecie w kategorii najczęściej kupowanych długopisów, oraz twórcy produktów termoczułych.  

Japońska

firma

2600

pracowników na całym świecie w 2023 roku

100

Obecni w ponad 100 krajach na całym świecie

113

miliardów jenów* (*obrót grupy w 2022 r.)

Ponad 100 lat historii

Pierwsze długopisy PILOT powstały w Japonii w 1918 roku. Zostały stworzone przez dwóch inżynierów morskich, Ryosuke Namiki i Masao Wada w marynarce handlowej.
W hołdzie dla wspólnej pasji do morza nazwali markę PILOT na cześć statku flagowego, który przewodzi flocie.
Nasze wyzwania

Działać lepiej, zużywając mniej!

Ochrona środowiska to główne wyzwanie, które od dawna przyświeca naszym działaniom i myśleniu. To podejście do ciągłego doskonalenia zostało nagrodzone uzyskaniem bardzo selektywnego certyfikatu EMAS oraz normy ISO 14001. Dumni z tych kamieni milowych, kontynuujemy nasze wysiłki poprzez plan działania oparty na 4 podstawowych filarach: nasze zasady 4R

RECYKLING

Należy nadać maksymalny priorytet wykorzystaniu tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

ZMNIEJSZAĆ

Mniej plastiku w naszych opakowaniach.

WKŁAD

Wymień wkład, a nie długopis.

ODZYSKUJ

Zmniejsz zanieczyszczenie poprzez zbieranie plastikowych odpadów.