Oświadczenie technologii

Od początku swojego istnienia (1918) do czasów współczesnych PILOT nie ustaje w wysiłkach innowacyjnych i rozwijaniu technologii przyborów do pisania. Warto odnotować najważniejsze dokonania. Obecnie PILOT jest jednym z nielicznych producentów będących w stanie przeprowadzić wszystkie etapy konieczne do wyprodukowania przyboru do pisania. Stało się to możliwe dzięki pracy wyjątkowo skutecznego działu Badań i Rozwoju, wewnętrznego biura projektowego, silnej bazy produkcyjnej oraz sieci sprzedaży obecnej na wszystkich kontynentach.

Realizując strategię kontroli produkcji, PILOT wybudował swoje zakłady produkcyjne na całym świecie. Każdy z nich specjalizuje się w określonej grupie produktów. Pozwala to skoncentrować się na własnej technologii oraz zracjonalizować proces produkcyjny.


JAPOŃSKIE FABRYKI

HIRATSUKA

HIRATSUKA

Specjalizuje się w wysoce precyzyjnej technologii, produkuje głównie wieczne pióra oraz ołówki automatyczne.

ISESAKI

ISESAKI

Specjalizuje się w produkcji długopisów z zaawansowanym tuszem olejowym oraz grafitów do ołówków.

PILOT INK CO.

PILOT INK CO.

Specjalizuje się w wytwarzaniu atramentów, produkcji długopisów z płynnym tuszem i markerów. Tutaj zostało opracowane użycie tuszu METAMO, wrażliwego na zmiany temperatury, który obecnie używany jest w serii produktów Frixion.


FABRYKA WE FRANCJI

ALLONZIER-LA-CAILLE

ALLONZIER-LA-CAILLE

Specjalizuje się w produkcji flagowym europejskich produktów : Fineliner, V5, V7, G1, G2 i B2P.

Rozejrzyj się