Pisz lepiej za mniej

W PILOT stale wprowadzamy innowacje, aby nasze długopisy były bardziej przyjazne dla środowiska.

Dlatego wszystko, co robimy, opiera się na Pisaniu lepiej za mniej, a celem jest zmniejszenie wpływu naszej produkcji na środowisko przy jednoczesnym zachowaniu naszych standardów jakości i innowacyjności.

W 2006 roku wprowadziliśmy na rynek naszą gamę produktów Begreen, czyli pierwszą serię długopisów wykonanych w co najmniej 70% z plastiku pochodzącego z recyklingu*, przy czym 85% tych długopisów nadaje się do ponownego napełniania, poprzez wymianę wkładu ( *% materiałów pochodzących z recyklingu, z wyłączeniem materiałów eksploatacyjnych).

To innowacyjne podejście uczyniło markę PILOT pierwszym producentem na świecie, który zaoferował przybory do pisania bardziej przyjazne dla środowiska. Stanowczość w byciu odpowiedzialnym za środowisko jest siłą napędową wszystkich naszych oddziałów. Od projektu, po sprzedaż oraz całą naszą energię, którą wkładamy w minimalizowaniu naszego negatywnego wpływu na środowisko.

Begreen

Produkty z serii Begreen

B2P Gel
B2P Ecoball
V5 Cartridge System
V7 Cartridge System
Ołówek mechaniczny
Rexgrip
Rexgrip Pióro kulkowe
Feed GP4
Acroball
VBoard Master
VBoard Master S
Spotliter
Twin Marker
Greenball
Whiteline RT

B2P Gel

B2P: From Bottle to pen!

Kiedy butelka wody staje się korpusem chowanego długopisu żelowego. Ekologiczne i wiele, wiele więcej.

W 2021 roku, po raz pierwszy na świecie, nasza gama B2P pójdzie jeszcze dalej w logice „Od butelki do długopisu”, ponieważ będzie zawierać, jako część swojego składu, odpady z tworzyw sztucznych odzyskane z plaż. Ten długopis jest wykonany w 89,8%* z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu, z czego 2,5%** to plastik z oceanu pochodzący z recyklingu, co stanowi innowacyjny sposób na wzięcie udziału w walce z zanieczyszczeniem mórz. Mały gest może mieć znaczący wpływ na naszą walkę ze zmianami klimatycznymi!

Obecnie kompensujemy emisję CO2 wszystkich długopisów wyprodukowanych w naszej europejskiej fabryce we Francji (74), wspierając i finansując projekt „banków czystego plastiku oceanicznego” zaproponowany przez Climate Partner.

*Materiał pochodzący z recyklingu, głównie z plastikowych butelek (z wyłączeniem części wymiennych)

** Sztywny plastik odzyskany z oceanu, plaż, rzek, jezior, brzegów rzek i dróg wodnych.

B2P Ecoball

B2P: From Bottle to pen!

Kiedy butelka wody staje się korpusem chowanego długopisu żelowego. Ekologiczne i wiele, wiele więcej.

W firmie Pilot jesteśmy przekonani, że wszyscy mamy moc: moc napisania bardziej odpowiedzialnego i optymistycznego rozdziału dla przyszłości naszej planety. Ochrona naszego środowiska od dawna przyświeca naszemu myśleniu, a wszystkie nasze działania skłaniają nas do tego, by robić lepiej, zużywając mniej.

DO BETTER WITH LESS reprezentuje naszą determinację, aby ograniczyć nasz wpływ na środowisko, jednocześnie podnosząc nasze standardy produkcji, jakości i innowacji. Już w 2006 roku byliśmy prekursorami, przetwarzając plastikowe butelki po wodzie na długopisy Pilot B2P. W 2021 r. pójdziemy jeszcze dalej w logice „Od butelki do długopisu” i po raz pierwszy na świecie nasza gama B2P będzie zawierać w swoim składzie plastikowe odpady odzyskane z plaż.

Aby odzyskać te odpady, współpracujemy z Terracycle, światowym liderem w dziedzinie recyklingu. Co więcej, asortyment rozszerza się o B2P Ecoball, wykonany w 86,64%* z plastikowych butelek pochodzących z recyklingu, z czego 2,5%** to plastik oceaniczny pochodzący z recyklingu. To chowane pióro kulkowe wielokrotnego napełniania oferuje wysoki komfort pisania dzięki płynnie płynącemu tuszowi, który jest dostępny w kolorze czarnym, niebieskim, czerwonym i zielonym. Skuteczny, zabawny i wysoce innowacyjny sposób na wzięcie udziału w walce z zanieczyszczeniem mórz.

Razem możemy coś zmienić i pomóc chronić zasoby naszej planety. Obecnie kompensujemy emisję CO2 wszystkich długopisów wyprodukowanych w naszej europejskiej fabryce we Francji (74), wspierając i finansując projekt „Clean Oceans Plastic Bank” zaproponowany przez Climate Partner. Mały gest może mieć znaczący wpływ na naszą walkę ze zmianami klimatycznymi!

*Materiał pochodzący z recyklingu, głównie z plastikowych butelek (z wyłączeniem części wymiennych)

** Sztywny plastik odzyskany z oceanu, plaż, rzek, jezior, brzegów rzek i dróg wodnych.

V5 Cartridge System

Pierwszy cienkopis z wymiennymi nabojami!

Legendarna precyzja cienkopisów V5 i V7 zamknięta w jeszcze bardziej ekonomicznym opakowaniu. Posiada obudowę w kolorze atramentu, z okienkiem pozwalającym na kontrolę zużycia tuszu i igłową końcówkę. Jest produktem ekologicznym, idealnym również dla osób leworęcznych. Razem możemy coś zmienić i pomóc oszczędzać zasoby naszej planety. Produkując Hi-Tecpoint V5 Refillable Pióro kulkowe z płynnym tuszem z tworzywa pochodzącego z recyklingu, Pilot zmniejsza ślad węglowy w porównaniu z takim samym długopisem nie wyprodukowanym z plastiku pochodzącego z recyklingu. Dodatkowo, uzupełniając wkład co najmniej 3 razy, równoważysz również emisję dwutlenku węgla. Szacuje się, że od momentu wyprodukowania, do końca okresu użytkowania produktu, zakup długopisu Begreen i jego 3-krotne ponowne napełnienie, zmniejsza całkowity wpływ na środowisko o -81%** w porównaniu z zakupem dodatkowych 3 nowych długopisów. Mały gest może znacząco zmienić naszą walkę ze zmianami klimatycznymi!

V7 Cartridge System

Pierwszy cienkopis z wymiennymi nabojami!

Legendarna precyzja cienkopisów V5 i V7 zamknięta w jeszcze bardziej ekonomicznym opakowaniu. Posiada obudowę w kolorze atramentu, z okienkiem pozwalającym na kontrolę zużycia tuszu i igłową końcówkę. Jest produktem ekologicznym, idealnym również dla osób leworęcznych. Razem możemy coś zmienić i pomóc oszczędzać zasoby naszej planety.

Produkując Hi-Tecpoint V7 Refillable Pióro kulkowe z płynnym tuszem z tworzywa pochodzącego z recyklingu, Pilot zmniejsza ślad węglowy w porównaniu z takim samym długopisem nie wyprodukowanym z plastiku pochodzącego z recyklingu. Dodatkowo, uzupełniając wkład co najmniej 3 razy, równoważysz również emisję dwutlenku węgla. Szacuje się, że od momentu wyprodukowania, do końca okresu użytkowania produktu, zakup długopisu Begreen i jego 3-krotne ponowne napełnienie, zmniejsza całkowity wpływ na środowisko o -81%** w porównaniu z zakupem dodatkowych 3 nowych długopisów. Mały gest może znacząco zmienić naszą walkę ze zmianami klimatycznymi!

Rexgrip

Ołówek mechaniczny

Rexgrip to przyjazny środowisku ołówek automatyczny z metalową końcówką dla całkowitego wykorzystania grafitu – nawet jeśli jest złamany.

Posiada nowoczesny design i ergonomiczny gumowy uchwyt, dający niezwykły komfort pisania. Należy do serii produktów Begreen. Razem możemy coś zmienić i pomóc oszczędzać zasoby naszej planety. Produkując ołówek automatyczny Rexgrip z tworzywa pochodzącego z recyklingu, Pilot zmniejsza ślad węglowy w porównaniu z takim samym ołówkiem nie wyprodukowanym z plastiku pochodzącego z recyklingu. Dodatkowo, uzupełniając wkład co najmniej 3 razy, równoważysz również emisję dwutlenku węgla. Szacuje się, że od momentu wyprodukowania, do końca okresu użytkowania produktu, zakup ołówka Begreen i jego 3-krotne ponowne uzupełnienie, zmniejsza całkowity wpływ na środowisko o -95%** w porównaniu z zakupem dodatkowych 3 nowych ołówków. Mały gest może znacząco zmienić naszą walkę ze zmianami klimatycznymi!

Rexgrip Pióro kulkowe

Nowoczesne rozwiązanie w dzisiejszym świecie
Eleganckie, stylowe pióro, które jest przyjazne dla środowiska: pióro kulkowe BEGREEN REXGRIP.

Wykonane w 80% z plastiku pochodzącego z recyklingu, to prawdziwie ekologiczne pióro, z którym nigdy nie będą musieli się Państwo rozstawać – BEGREEN REXGRIP można ponownie napełniać, dzięki czemu pióro nie trafi na wysypisko śmieci.

Bycie przyjaznym dla środowiska nie odbywa się kosztem jakości, BEGREEN REXGRIP posiada wygodny uchwyt i chowany mechanizm, który chroni końcówkę przed uszkodzeniem. Zaawansowany tusz na bazie oleju jest wodoodporny i zapewnia płynne, przyjemne pisanie.
Końcówka 1,0 mm zapewnia szerokość pociągnięcia 0,27 mm. Razem możemy coś zmienić i pomóc oszczędzać zasoby naszej planety.

Produkując pióro kulkowe Begreen Réxgrip z plastiku pochodzącego z recyklingu, Pilot zmniejsza ślad węglowy pióra w porównaniu do tego samego pióra wyprodukowanego bez plastiku pochodzącego z recyklingu. Ale na tym nie koniec – napełniając długopis co najmniej 3 razy, zrekompensują Państwo również emisję dwutlenku węgla. Szacuje się, że zakup tego długopisu Begreen i napełnienie go 3 razy zmniejsza całkowity wpływ długopisu na środowisko o -87%** w porównaniu z zakupem dodatkowych 3 nowych długopisów. Mały gest może mieć znaczący wpływ na naszą walkę ze zmianami klimatycznymi!

Feed GP4

Praktyczny, sprytny i przyjazny dla środowiska długopis Feed GP4 o innowacyjnej konstrukcji oferuje 4 kolory (czarny, niebieski, czerwony, zielony) w jednym długopisie!

Ergonomiczna podstawa i gumowany uchwyt Feed GP4 zapewniają doskonały komfort pisania. Ten długopis jest częścią serii Begreen, wyprodukowanej z plastiku pochodzącego z recyklingu. Razem możemy coś zmienić i pomóc oszczędzać zasoby naszej planety. Produkując pióro kulkowe Begreen Feed GP4 z plastiku pochodzącego z recyklingu, Pilot zmniejsza ślad węglowy pióra w porównaniu do tego samego pióra wyprodukowanego bez plastiku pochodzącego z recyklingu.

Ale na tym nie koniec, napełniając go co najmniej 3 razy, zrównoważyliby Państwo również emisję dwutlenku węgla. Szacuje się, że zakup tego długopisu Begreen i napełnienie go 3 razy zmniejsza całkowity wpływ długopisu na środowisko o -80%** w porównaniu z zakupem dodatkowych 3 nowych długopisów. Mały gest może mieć znaczący wpływ na naszą walkę ze zmianami klimatycznymi!

Acroball

Acroball zawiera atrament nowej generacji zapewniający niezwykłą płynność i gładkość pisania.

Acroball jest wyposażony w ergonomiczny uchwyt, dzięki czemu dobrze leży w dłoni oraz wkład z węglika wolframu, który nie odkształca się i nie zużywa.

VBoard Master

Innowacja techniczna, V-BOARD MASTER to marker do tablic z płynnym tuszem do wielokrotnego napełniania.

Nowy system nawadniania tuszu umożliwia natychmiastowe pisanie bez wstrząsania lub pompowania, a także stały przepływ tuszu: nie ma już markera, który pisze coraz mniej, im częściej jest używany! Będą Państwo zachwyceni intensywnością i jasnością kolorów V-BOARD MASTER. Ten marker jest częścią serii Begreen, wyprodukowanej z plastiku pochodzącego z recyklingu. Razem możemy coś zmienić i pomóc oszczędzać zasoby naszej planety.

Produkując marker Begreen V-Board Master z plastiku pochodzącego z recyklingu, Pilot zmniejsza ślad węglowy długopisu w porównaniu do tego samego długopisu wyprodukowanego bez plastiku pochodzącego z recyklingu. Ale na tym nie koniec – napełniając go co najmniej 3 razy, zrekompensują Państwo również emisję dwutlenku węgla. Szacuje się, że zakup tego długopisu Begreen i napełnienie go 3 razy zmniejsza całkowity wpływ długopisu na środowisko o -75%** w porównaniu z zakupem dodatkowych 3 nowych długopisów. Mały gest może mieć znaczący wpływ na naszą walkę ze zmianami klimatycznymi!

VBoard Master S

Smukły i delikatny, idealny do szkoły!

Marker, który z łatwością przesuwa się po tablicy i znika bez pozostawiania śladów: to V Board Master S. Dzięki smukłej obudowie zapewniającej doskonałą obsługę dzieci odkryją przyjemność pisania tym wydajnym i praktycznym markerem do tablic. W tornistrze lub do użytku domowego, V Board Master S jest idealnym narzędziem do nauki dzięki dołączonej gumce na skuwce: pisz i wymazuj z łatwością! Dzięki dostępnym 4 żywym i jasnym kolorom tuszu przekracza wszelkie granice i błyszczy!

Produkując marker Begreen V-Board Master S z plastiku pochodzącego z recyklingu, Pilot zmniejsza ślad węglowy długopisu w porównaniu do tego samego długopisu produkowanego bez plastiku pochodzącego z recyklingu. Ale na tym nie koniec, napełniając go co najmniej 3 razy, zrekompensują Państwo również emisję dwutlenku węgla. Szacuje się, że zakup tego długopisu Begreen i napełnienie go 3 razy zmniejsza całkowity wpływ długopisu na środowisko o -69%** w porównaniu z zakupem dodatkowych 3 nowych długopisów. Mały gest może mieć znaczący wpływ na naszą walkę ze zmianami klimatycznymi!

Spotliter

Spotliter VW to dwustronny zakreślacz wyposażony w regulator przepływu tuszu.

Bardzo praktyczny. Zawiera 70% koloru żółtego i 30% koloru różowego w tej samej obudowie. Sztywna końcówka pisząca, zapewnia trwałość. Intensywne kolory gwarantują idealne zakreślenie. Zakreślacz należy do serii produktów Begreen.

Twin Marker

Niesamowity marker 2 w 1 do wszystkich profesjonalnych zastosowań.

Organizowanie, przechowywanie i pisanie na wszystkich powierzchniach nigdy nie było łatwiejsze dzięki podwójnej końcówce: cienkiej i bardzo cienkiej dla dwóch stylów pisania.Trwały tusz Twinmarker jest wolny od toksycznych rozpuszczalników, szybkoschnący oraz odporny na działanie wody i światła, aby zagwarantować Państwu niesamowitą wydajność.

To nie wszystko. Ten niezwykle praktyczny długopis jest częścią serii Begreen, wyprodukowanej z plastiku pochodzącego z recyklingu.

Greenball

Greenball to ekologiczne pióro kulkowe z wymiennym wkładem. Posiada końcówkę piszącą wykonaną z węglika wolftramu.

Pokochasz płynność, z jaką pisze pióro, jego trwałość i prosty a zarazem nowoczesny design. Greenball należy do serii produktów Begreen. Razem możemy coś zmienić i pomóc oszczędzać zasoby naszej planety. Produkując Greenball Pióro kulkowe z płynnym tuszem z tworzywa pochodzącego z recyklingu, Pilot zmniejsza ślad węglowy w porównaniu z takim samym długopisem nie wyprodukowanym z plastiku pochodzącego z recyklingu. Dodatkowo, uzupełniając wkład co najmniej 3 razy, równoważysz również emisję dwutlenku węgla. Szacuje się, że od momentu wyprodukowania, do końca okresu użytkowania produktu, zakup długopisu Begreen i jego 3-krotne ponowne napełnienie, zmniejsza całkowity wpływ na środowisko o -78%** w porównaniu z zakupem dodatkowych 3 nowych długopisów. Mały gest może znacząco zmienić naszą walkę ze zmianami klimatycznymi!

Whiteline RT

White Line RT to przyjazna dla środowiska, zwijana i wielokrotnego napełniania taśma korekcyjna o nowoczesnym wyglądzie.
Taśma ma wymiary „mm szerokości i 6 m długości.

Taśma Whiteline RT jest częścią serii Begreen, produkowanej z plastiku pochodzącego z recyklingu. Razem możemy coś zmienić i pomóc oszczędzać zasoby naszej planety.

Produkując system korektorów Begreen White Line RT, Pilot zmniejsza ślad węglowy pióra w porównaniu z tym samym piórem wyprodukowanym bez plastiku pochodzącego z recyklingu. Ale na tym nie koniec, napełniając go co najmniej 3 razy, również zrekompensują Państwo emisję dwutlenku węgla.

Szacuje się, że zakup tego długopisu Begreen i napełnienie go 3 razy zmniejsza całkowity wpływ długopisu na środowisko o -72%** w porównaniu z zakupem dodatkowych 3 nowych długopisów. Mały gest może mieć znaczący wpływ na naszą walkę ze zmianami klimatycznymi!

Plastik z recyklingu

Pierwsza seria długopisów o minimalnej zawartości plastiku pochodzącego z recyklingu wynoszącej 70%.

Pilot, używając plastiku pochodzącego z recyklingu:

  • pomaga chronić zasoby naturalne planety.

  • zmniejsza wpływ CO2 w produkcji.

  • optymalizuje narzędzia produkcyjne pozwalają zmniejszyć emisję CO2 w przypadku przyborów piśmienniczych.

Długopisy wielokrotnego użytku

„Wymień wkład, a nie długopis”

Większość instrumentów piśmiennych Pilot Begreen oferuje zrównoważone rozwiązanie, ponieważ można je ponownie napełniać. Gdy skończy się tusz, wystarczy wybrać wkład zamiast kupować nowy długopis, aby zminimalizować użycie plastiku jednorazowego użytku w naszym codziennym życiu.
Ponadto ponowne napełnienie długopisu pomaga zmniejszyć emisję gazów cieplarnianych, ponieważ produkcja całego długopisu generuje więcej CO2 niż zwykły wkład.

Nasze działania w wideo

Ochrona środowiska jest głównym wyzwaniem, które od dawna przyświeca naszym działaniom i myśleniu.
W firmie Pilot nieustannie wprowadzamy innowacje, jednocześnie w zrównoważony sposób angażując się w ograniczanie naszego wpływu na planetę. Przekształcanie naszych piór tak, aby były jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska, jest prawdziwym wyczynem technologicznym i ludzkim.
Inspiracje

Inspiracje

Często zadawane pytania

Produkty Begreen

  • Czy długopisy/atramenty Pilot są wegańskie? Testowane na zwierzętach?

    Testy na zwierzętach są przeprowadzane tylko wtedy, gdy jest to wymagane przez prawo. Innymi słowy, gdy nie ma innych alternatywnych metod zatwierdzonych przez prawo i rządy.

    Zgodnie z polityką firmy, nie wykluczamy żadnego składnika pochodzenia zwierzęcego, chyba że jest to zabronione przez prawo. W związku z tym nasze produkty mogą zawierać składniki pochodzenia zwierzęcego podczas procesu produkcyjnego.

    Zawartość naszego tuszu jest poufna, ponieważ chroni naszą firmę przed możliwymi próbami podrabiania. Dlatego nie możemy ujawnić szczegółowych informacji.