do better with less

Piszemy dla naszej planety

Ochrona środowiska jest dla nas najważniejszym wyzwaniem, które od dawna ukierunkowuje nasze działania i sposób myślenia. W firmie Pilot nieustannie wprowadzamy innowacje, jednocześnie angażując się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, aby ograniczyć wpływ środowiska naturalnego na naszą planetę. Przekształcanie naszych długopisów w coraz bardziej przyjazne środowisku, jest prawdziwym osiągnięciem zarówno technologicznym, jak i społecznym.

Dlatego wszystkie nasze działania zmierzają do tego, by robić więcej zużywając mniej, by razem z Tobą tworzyć świat z przyszłości.

Zasada "PISZ WIĘCEJ, UŻYWAJĄC MNIEJ" to nie tylko strategia, ale także podejście, które ma na celu ograniczenie wpływu naszej działalności na środowisko naturalne przy jednoczesnym zachowaniu naszych standardów jakości i innowacyjności.

To podejście do ciągłego doskonalenia zostało nagrodzone certyfikatem EMAS oraz normą ISO 14001. Jesteśmy dumni z tych przełomowych osiągnięć i kontynuujemy nasze wysiłki poprzez realizację planu działania opartego na 4 podstawowych filarach: naszych czterech zasadach R.

 • PRZETWARZAJ

  Priorytetem jest używanie tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.

  bottle
  Zobacz więcej
  arrow
 • UZUPEŁNIAJ

  Zmieniaj wkład, nie długopis.

  recharger
  Zobacz więcej
  arrow
 • OGRANICZAJ

  Mniej plastiku w naszych opakowaniach.

  réduire
  Zobacz więcej
  arrow
 • UTYLIZUJ

  Redukuj zanieczyszczenia, zbierając odpady plastikowe z oceanów.

  récolter
  Zobacz więcej
  arrow

Nasze działania w materiale wideo

4R: nasze filary

recycler

PRZETWARZAJ

Ograniczenie zużycia tworzyw sztucznych do niezbędnego minimum.

Wydobycie surowców potrzebnych do produkcji plastiku stanowi 77,8% emisji dwutlenku węgla wytwarzanego przez długopis. Dlatego od 2006 roku do produkcji naszych długopisów postanowiliśmy używać tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu.


Ta optymalizacja procesu produkcji pozwala nam ograniczyć CO2 w przypadku naszych przyborów piśmienniczych o od 19% do 57%.

stylos

UZUPEŁNIAJ

Zmieniaj wkład, nie długopis.

Ponad 60% naszych produktów nadaje się do ponownego napełniania. Pozwoliło to również naszym użytkownikom końcowym zastanowić się nad swoim sposobem korzystania z produktów. Używanie tego samego produktu kilka razy zamiast wyrzucania go, to prosty ruch - ekonomiczny i ekologiczny. 

W ten sposób, zmieniając wkład 3 razy np. w B2P, możesz zmniejszyć emisję CO2 o 37 do 71% w porównaniu do użycia 4 długopisów.*

haricot

OGRANICZAJ

Wszyscy chcemy używać mniej plastiku.

Obecne uwarunkowania rynku zmuszają nas do sprzedawania naszych długopisów w zestawie z opakowaniem.Od 2010 roku zmniejszyliśmy ilość wykorzystywanego plastiku o ponad 80%, używając przetworzonego plastiku i ekologicznego papieru z certyfikatem FSC. W 2020 r, pójdziemy o krok dalej.

Nasz asortyment BEGREEN  jest dostępny w opakowaniach kartonowych w 100% podlegających recyklingowi. Cała nasza oferta handlowa jest dostępna w papierowych opakowaniach przepływowych w 100% podlegających recyklingowi. Wszystkie formy naszych opakowań dla sektora logistycznego są zaprojektowane tak, aby zminimalizować ilość pustej przestrzeni i posiadają certyfikat FSC.

récolter

UTYLIZUJ

Mniejsza ilość plastiku w naszych oceanach, czyli mniej zanieczyszczeń.

Od 8 do 12 milionów ton plastiku trafia do naszych oceanów rocznie, a 70% tych odpadów opada na dno morza i jest mało prawdopodobne, że uda nam się je oczyścić.Kluczowym zadaniem jest zbieranie plastiku, zanim trafi on do oceanów!

W 2021 roku PILOT podjął ważny krok w walce przeciwko globalnemu zanieczyszczeniu środowiska. Wprowadził do swojej produkcji materiały PET pochodzącey z recyklingu oraz elementów pochodzące z rekultywacji oceanów. Z tego materiału produkowane są kultowe serie B2P (Gel and Ecoball).

Materiał jest odzyskiwany z oceanów, plaż, rzek, jezior i brzegów dróg wodnych przez naszego partnera - firmę TerraCycle, światowego lidera w zbiórce i ponownym wykorzystaniu nienadających się do recyklingu odpadów poużytkowych.

Więcej informacji na stronie: www.terracycle.com

be green

CZY WIESZ, ŻE?

Ulepszanie rozwiązań i czynienie ich bardziej przyjaznymi jest od dawna w centrum naszych działań i badań.

Jeszcze w 2006 roku wprowadziliśmy na rynek linię BEGREEN - ekologiczne produkty, które można napełniać w 85% i które są produkowane w 70% z plastiku pochodzącego z recyklingu. To pionierskie podejście pozwoliło spółce PILOT stać się pierwszym na świecie producentem oferującym bardziej przyjazne środowisku artykuły piśmienne.

Determinacja, by być ekologicznie odpowiedzialnym, daje wszystkim naszym zespołom siłę i motywację do działania. Począwszy od projektu, a skończywszy na sprzedaży, wkładamy całą naszą energię w minimalizowanie naszego wpływu na środowisko.

W myśl naszej zasady przejrzystości, cele i wyniki w zakresie ochrony środowiska są dostępne do wglądu tutaj.

*  Procentowy udział materiałów pochodzących z recyklingu, z wyłączeniem materiałów eksploatacyjnych (wkładów, atramentu, uzupełnień lub końcówek) oraz opakowania produktu.

KONTROLUJ, MIERZ, ZAANGAŻUJ

W PILOT robimy wszystko, co konieczne, aby zapobiegać zagrożeniom przemysłowym i ograniczać wszelkie formy zanieczyszczenia związane z naszą działalnością. Stale prowadzimy badania, aby nasze fabryki zużywały jak najmniej zasobów: wody, gazu czy energii elektrycznej.

Wszystkie produkty sprzedawane w Europie pochodzą z fabryk PILOT. Dzięki temu możemy kontrolować każdy etap wytwarzania produktów, biorąc pod uwagę ich wpływ na środowisko.

Nasza misja środowiskowa ma sens tylko wtedy, gdy jest udziałem wszystkich, dlatego z dumą możemy powiedzieć, że 100% naszych pracowników jest zaangażowanych w działania na rzecz środowiska. 

Dbamy również o to, aby nasi partnerzy zewnętrzni podzielali nasze wartości i przekonania. Nasi dostawcy i konsumenci są na bieżąco informowani o naszych celach i wynikach w zakresie ochrony środowiska za pośrednictwem deklaracji środowiskowej.

pilot
frixion

PONIEWAŻ DOBRY POMYSŁ POTRAFI ZMIENIĆ WSZYSTKO

Magikami są nasi inżynierowie oraz działy badawczo-rozwojowe. Nieustannie wprowadzają innowacje, aby zmniejszyć zużycie pierwotnych surowców.

Od 2020 roku nasze dwa najlepiej sprzedające się produkty, FriXionG-2, są produkowane z minimum 50% plastiku pochodzącego z recyklingu, kolejny dowód na to, że chcemy być skuteczni w działaniu.

Recykling plastikowych butelek po wodzie i przekształcenie ich w długopisy, to kolejny technologiczny wyczyn i tak właśnie jest produkowana od 2006 roku nasza seria długopisów B2P 

W 2021 roku póoszliśmy o krok dalej, ponieważ po raz pierwszy na świecie ta sama linia B2P została stworzona się nie tylko z plastiku pochodzącego z recyklingu butelek, ale także z plastikowych odpadów zebranych z plaż.

To nowatorska inicjatywa, dzięki której możemy na własnym gruncie przyczynić się do walki z zanieczyszczeniem oceanów.

plage
be green

JESZCZE JEDEN KROK W KIERUNKU OCHRONY ŚRODOWISKA

Od października 2021 roku wszystkie długopisy produkowane w europejskiej fabryce Pilot, mieszczącej się we Francji (74), są objęte programem kompensacji emisji CO2. Oznacza to, że Pilot równoważy swoje emisje CO2 poprzez wspieranie certyfikowanego projektu równoważenia emisji dwutlenku węgla, dzięki czemu jego produkty i usługi stają się neutralne dla klimatu. 

Dlatego PILOT zdecydował się wesprzeć i sfinansować akcję “Czyste Oceany - Bank Plastiku na świecie” poprzez współpracę z Climate Partner. Od 8 do 12 milionów ton plastiku trafia do naszych oceanów rocznie, a 70% tych odpadów zalega na dnie morza, co sprawia, że jest mało prawdopodobne, byśmy byli w stanie je oczyścić. Kluczem jest zbieranie plastiku, zanim trafi on do oceanów! Misją projektu "Plastikowy Bank" jest właśnie to - powstrzymać przedostawanie się plastikowych odpadów do oceanów.

Jako kolejny dowód naszego stałego zaangażowania w zmniejszanie wpływu naszej działalności na środowisko, wiele filii Pilot Pen Company  (Wielka Brytania) Sp. z o.o., NYKOR (Pilot Pen Włochy), Pilot Pen Skandynawia, Pilot Pen Niemcy (spółka z o.o.), Pilot Pen Francja zobowiązało się do bycia firmą neutralną klimatycznie. Oznacza to, że firmy te oszacowały swoją emisję gazów cieplarnianych i nieustannie dążą do jej zmniejszenia oraz zrównoważenia nieuniknionej emisji poprzez projekty związane z równoważeniem emisji dwutlenku węgla.

Często zadawane pytania

 • Unijny System Ekozarządzania i Audytu (EMAS) jest instrumentem zarządzania premium, opracowanym przez Komisję Europejską dla firm i innych organizacji w celu oceny, raportowania i poprawy ich wyników w zakresie ochrony środowiska. 

  EMAS jest dostępny dla każdego rodzaju organizacji, która chce poprawić swoje wyniki w zakresie ochrony środowiska. Obejmuje wszystkie sektory gospodarki i usług i jest powszechnie stosowany na całym świecie. Więcej informacji na stronie: https://ec.europa.eu/

 • Norma dotycząca zarządzania środowiskiem w firmach. Obejmuje ona ocenę wpływu firmy na środowisko, ustalenie celów doskonalenia i pomiar ich skuteczności

  Uzyskanie certyfikatu, odnawialnego co dwa lata, wymaga ciągłego doskonalenia wpływów firmy na środowisko. Norma ta nie dotyczy produktów, ale przede wszystkim procesu produkcji.

Rozejrzyj się