Postęp technologiczny

Przybory piśmienne PILOT są dobrze znane z bardzo wysokiej jakości wykonania oraz wygody w użyciu.

Dzięki innowacyjności połączonej ze zdecydowaniem działania, PILOT tworzył kolejne technologie, które całkowicie zmieniły rynek przyborów do pisania.

Kulki ze stopu węglika wolframu

Kulki ze stopu węglika wolframu

Ten stop to jeden z sekretów jakości PILOTA. Odporny na zniekształcenia wywołane wstrząsami lub zużyciem, dzięki czemu kulka zachowuje swój kształt a kreślona linia pozostaje precyzyjna i regularna bez kleksów oraz plam tuszu. Kulka wykonuje 4000 do 5 000 obrotów na minutę, wytwarzając tym samym ciepło, które dodatkowo zwiększa płynność tuszu. Kulka jest osadzona w osłonce z nierdzewnej stali.

Hi-Tecpoint

Hi-Tecpoint

Wprowadzona w 1984 unikalna technologia HI-TEC POINT stanowi wyłączny patent Pilota.

To niepowtarzalna końcówka wykonana z wytrzymałej stali nierdzewnej, z zastosowaniem trzech lub czterech wgłębień, które wspierają i podtrzymują osadzoną w nich mikrokulkę. Technologia ta umożliwia bardziej swobodny przepływ atramentu i poprawia rotację kulki, pozwalając tym samym na większą płynność pisania. Efektem wykorzystania końcówki Hi-Tec jest precyzja linii oraz wyjątkowa wygoda i komfort pisania.

V-System

V-System

Rewolucyjny system przepływu atramentu, jest rezultatem długoletnich prac nad technologią opracowaną dla piór wiecznych. Kiedy, podczas pisania, ze zbiornika wydostaje się nadmiar atramentu, jest on przechowywany w specjalnie skonstruowanej końcówce z systemem kapilar. Dzięki tymczasowemu zatrzymywaniu nadmiaru atramentu między membranami o różnej grubości dozownik umożliwia kontrolę podawania atramentu do końcówki, stale regulując tym samym jego przepływ przez cały okres użytkowania pióra. System gwarantuje regularność i gładkość kreślonych linii, umożliwia pisanie pod różnymi kątami. Wyjątkowa płynność i niezmienność pisania do ostatniej kropli.

ATT system

ATT system

Zasychająca końcówka to już historia! Bezpieczna, wentylowana skuwka z systemem ATT - „Air Tight and Through” Wprowadzony i opatentowany przez Pilota system ATT charakteryzuje się pomysłowo skonstruowanym resorem współpracującym z końcówką przytrzymującą głowicę piszącą w taki sposób, że pozostaje ona w szczelnym zamknięciu, ale z dopływem powietrza. ATT System gwarantuje optymalne warunki do rozpoczęcia pisania natychmiast po zdjęciu skuwki, likwiduje również problemy z przeciekaniem atramentu. System ten można łatwo opisać jako „skuwka w skuwce”.

Retractable sleeve

Chowana głowica

Głowica w całości chowa się do wnętrza automatycznego ołówka, chroni to końcówkę przed złamaniem oraz pozwala uniknąć niebezpieczeństw w trakcie transportu.

Shaker system

Shaker system

« Potrząśnij lub przyciśnij! »

Ten automatyczny ołówek jest wyposażony w wewnętrzny podajnik, który wysuwa grafit. Wystarczy potrząsnąć ołówkiem, nie zmieniając jego ułożenia w dłoni, aby grafit sam się wysunął.

Pisaki

Pisaki

Wyjątkowo trwałe polioctanowe pisaki w metalowej obudowie. System licznych kanalików zapewnia stały dopływ tuszu.

Capless

Capless

Capless (bez skuwki) to nie tylko awangardowy instrument do pisania, ale również jedyne na świecie automatyczne wieczne pióro. Połączenie nowoczesnego wzornictwa z wysoce zaawansowaną technologią. Stalówka wykonana została z 14 karatowego złota, możliwość napełniania - tradycyjnie poprzez tłoczek lub wymienny nabój. Niewielka metalowa klapka chroni stalówkę przed wyschnięciem.

Rozejrzyj się