Begreen: seria produktów wykonanych z przetworzonych materiałów

PILOT wykorzystuje swoją filozofią w produkcji  biznesie. Mając świadomość, że przyszłość zależy od nas, wykorzystując doświadczenie firmy, zdecydowaliśmy się stworzyć pierwszą gamę produktów wykonanych z przetworzonych materiałów: Begreen.

 Begreen jest pomysłem na stworzenie nowych, bardziej pozytywnych dróg dla rozwoju naszej planety.

Begreen to pierwsza gama produktów wykonanych z przetworzonego plastik. Proces jest ten jest częścią rozszerzenia certyfikatu środowiskowego dla naszych europejskich i japońskich fabryk.

Jakie korzyści dla środowiska niesiemy ? 

Przez używanie przetworzonego plastiku, Pilot zużywa mnie oleju, a co za tym idzie przyczynia się do ochrony zasobów naturalnych.

Wyobraź sobie : jeśli wszystkie długopisy produkowane w krajach europejskich w jednym roku byłyby wykonane z przetworzonego plastiku, pozwoliłoby to nam zaoszczędzić co najmniej 78000 ton plastiku, co stanowi ekwiwalent : 

 

 Plastikowej kostrki wielkości 30-piętrowego budynku

  Miesięcznego zużycia paliwa przez wszystki samochody jeżdzące po ParyżuW praktyce, sprzedaż wszystkich produktów Begreen w całej Europie w 2006 roku umożliwiła zaoszczędzenie 30 ton plastiku czyli 36 000 litrów paliwa, innymi słowy, ekwiwalent 15 podróży samochodem dookoła Ziemi 

Ponadto użycie wymiennych wkładów minimalizuje zużycie plastiku. Nie wyrzucaj wieć obudowy i skuwki, gdyż są one największą plastikową częścią długopisu :

 

 80% naszych długopisów posiada wymienny wkład  

 100% naszych długopisów olejowych posiada wymienny wkład


Przez tego typu zachowania wszyscy możemy przyczynić się do ochrony środowiska.

Ekologia nie zwalnia nas oczywiście z gwarancji jakośći, technologii i odpowiedniego wyglądu zewnętrznego produktu. 

Ten typ produkcji jest bardziej wymagający i kosztowny od standardowego, jednak zdecydowaliśmy się sprzedawać produkty serii BEGREEN w tej samej cenie, co ich odpowiedniki z serii tradycyjnej.

Seria Begreen jest duża i zróżnicowana wystarczająco, by każdy znalazł coś dla siebie. 

Seria Begreen jest duża i zróżnicowana wystarczająco, by każdy znalazł coś dla siebie.

Odkryj naszą aktualną kolekcję Begreen